Laipni lūgti!
Talsu novada Ģibuļu pagastā

Spēlē lieli, spēlē mazi!

Spēlē lieli, spēlē mazi!

Sestdien, 11. augustā, laukumā pie Pastendes kultūras nama jauniešu klubs ‘Kontakts” aicināja lielus un mazus apmeklētājus uz lielo spēļu dienu Pastendē. Visu vasaru jaunieši Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrā gatavojās šim pasākumam.

Lai pasākums varētu notikt, šā gada pavasarī jaunieši piedalījās Talsu novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā. Jauniešu ideju apkopošanu un projekta uzrakstīšanu uzņēmās Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centraESF projekta „Jauniešu garantijas” brīvprātīgā darbiniece Madlēna Delle. Madlēna pati savulaik aktīvi darbojās jauniešu klubā un strādājot centrā, labprāt dalījās ar jauniešiem savā pieredzē, palīdzēja viņiem sagatavot pasākumus un plānot darāmos darbus.

Projekts „Spēlē lieli, spēlē mazi!” tika atbalstīts un jau jūnijā jaunieši ķērās pie darba. Projekta mērķa aprakstā bija rakstīts: Izgatavot četras lielformāta spēles. Vienā no tām būs ietverta informācija par Latvijas valsts ģeogrāfiju un vēsturi. Noorganizēt pasākumu ”Spēlē lieli, spēlē mazi” bērniem un jauniešiem. Pasākuma dalībnieki varēs ne tikai papildināt savas zināšanas, bet arī gūt pozitīvas emocijas un stiprināt jauniešu organizāciju sadarbību.

Jaunieši visu vasaru tikās apmēram divas reizes nedēļā un strādāja pie spēļu izgatavošanas. Tika izgatavotas spēles „Iepazīsti Latviju!”, „Jautrais boulings”, „„Desu” spēle”, divas lielformāta puzles mazākajiem spēlētājiem. Bez projektā paredzētajām četrām spēlēm, jaunieši papildus izgatavoja vēl vienu spēli „Pikto putnu kaujas”. Jauniešiem spēļu izgatavošana un pasākuma plānošana bija labs treniņš precizitātes un pacietības pilnveidošanai, kā arī komandas veidošanai. Jaunieši darbu veica rūpīgi un izgatavotās spēles varēs izmantot dažādos pasākumos arī turpmāk. Lai apmeklētājiem būtu interesanti, un spēļu piedāvājums daudzveidīgs, lielo spēļu dienā tika izmantotas arī trīs iepriekšējā mācību gadā izgatavotas spēles „Cirks”, „Līkloči” un ‘Velniņi”. Spēļu laukumā darbojās arī radošās darbnīcas: zīmēšana ar guašas krāsām, burbuļgleznu veidošana, dekoru gatavošana.

Lielo spēļu diena Pastendē neskatoties uz bagātīgo pasākumu klāstu Talsu novadā, bija labi apmeklēta, un jaunieši ‘bija gandarīti, jo kā projekta nosaukumā rakstīts: atnāca gan lieli, gan mazi spēlētāji. Prieks, ka uz jauniešu uzaicinājumu atsaucās un atbrauca Valdemārpils JIC „Sava Vieta” komanda. Veiksmīgākajiem dalībniekiem tika diplomi un ikviens spēļu dalībnieks saņēma dāvanā Lielās spēļu dienas uzlīmi.

BLPJAC vadītāja,

jauniešu kluba ‘Kontakts” konsultante

Antra Jaunskalže

FOTOGALERIJA